פונטים בעברית לשימוש באתרים

תוכן עניינים

כאשר אתם מתכננים אתר אינטרנט ישנם פרטים רבים שעליכם לקחת בחשבון. על הפרק עומדות שאלות שיווקיות שונות, וגם שאלות טכניות. אתם צריכים לשקול את השפה העיצובית של האתר ולקבל החלטות לגבי שימוש בצבעים, שימוש בתמונות וכל פרטי העיצוב. בחירת הפונטים היא אחד הדברים שעליכם לעשות. 

כאשר אתם מעוניינים להטמיע פונטים בעברית באתרים שלכם, ניתן למצוא משאבים רבים בהם ישנו מבחר של פונטים בעברית. המבחר אמנם גדול, אך הבעיה היא שאנו לא תמיד יודעים כיצד לבחור את הפונטים ואף מזלזלים בחשיבות הפונטים. חשוב שנהיה מודעים לכך שלכל פונט ישנם מאפיינים אחרים ויש לו השפעה רבה על המסרים שהאתר משדר. פונט מתאים יכול לחזק את המסרים השיווקיים, פונט שאינו מתאים יכול לגרום נזק. 

טיפים לשימוש נכון בפונטים 

בעת בחירת הפונטים אנו רגילים לקחת בחשבון את השפה השיווקית, אך כדאי גם להעניק תשומת לב לנושאים פרקטיים היכולים להשפיע על קידום האתר במנוע החיפוש. 

גודל הגופן

כאשר אתם מעצבים אתר עליכם לקחת בחשבון שחלק גדול מהגולשים משתמש בטלפונים חכמים או מכשירי טאבלט. עליכם לבחור בגודל הפונט המתאים לכולם. פונט בגודל גודל 14-16 הוא המומלץ.

צבע הפונט

כאשר מדובר בטקסט לקריאה יש לבחור את צבע הגופן וצבע הרקע. בחירה לא נכונה יכולה להשפיע לרעה על חווית הקריאה ולהבריח את הגולשים מהאתר. 

תנו לגופנים לנשום

תנו למלל באתר קצת אוויר לנשימה. אתם יכולים לעשות זאת באמצעות מרווחים בין כותרות לטקסט, בין שורה לשורה ובין פסקאות. לא חייבים למלא את כל המסך בתוכן ותמונות, הדבר יכול לפגוע בחווית המשתמש בעיקר כאשר הכול נדחס על מסך הסלולר. 

סימון קישורים

על מנת ליישם פרקטיקות שונות של קידום אתרים, או פשוט לתת ערך נוסף, נוהגים להטמיע קישורים בטקסט. אל תשכחו שיש להדגיש את הגופנים הללו באופן מיוחד על מנת שגם הגולשים ידעו שאלו כישורים. נהוג לעשות זאת באמצעות שימוש בצבעים שונים ו/או קו תחתון. חשוב שתיקחו בחשבון גם את נראות הקישורים.

היכן נמצא פונטים בעברית לשימוש באתרים?

ישנם אתרים רבים בהם תוכלו למצאו פונטים בעברית, ואפילו יש לא מעט פונטים בחינם, היכולים להתאים לצורך שימוש באתרי אינטרנט. אחד המקומות שבהם תוכלו להתחיל הוא גוגל פונטס. זהו אחד השירותים של גוגל אשר קיים כבר יותר מעשור ובו תוכלו להשיג פונטים בעברית, עדכניים ומתאימים לשימוש באתרים. המבחר לא גדול במיוחד, אך בהחלט תוכלו למצוא שם פונטים שימושיים לרוב המטרות. ישנם כמובן אתרים אחרים של מעצבים בהם תוכלו למצוא פונטים בתשלום, אך גם לא מעט חינמיים איכותיים ניתן למצוא. 

התחילו שיחה
היי, צריכים עזרה?
היי,
איך אפשר לעזור לכם?